Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Kosova

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 3 prill 2022 Në ora: 08:19
Foto ilustrim

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 570 raste.

Që nga shfaqja e pandemisë numri i të prekurve ka arritur në 227,533.

Në njoftimin e Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se të shëruar janë 223,827 persona.

Ndërsa të vdekur nga koronavirusi janë 3,166 viktima.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat