Liqeni i Badovcit 6.75 metra nën nivel

Kosova

Liqeni i Badovcit 6.75 metra nën nivel

Më: 21 prill 2022 Në ora: 07:11
Liqeni i Badovcit

Liqeni i Badovcit i cili furnizon mbi 35% të konsumatorëve të rajonit të Prishtinës, ka një rënie prej 6.7 metrave nën nivel.

Sipas zyrtarëve të ujësjellësit, aktualisht nuk parashihen reduktime të ujit për konsumatorët, kjo shkau i reshjeve që kemi këto ditëve

Niveli i ujit në liqenin akumulues sipërfaqësor të Badovcit, i cili furnizon një pjesë të konsiderueshme të kryeqytetit, është për 6.75 metra nën nivelin nga pika e kapërdherdhjes.

Ujësjellësi rajonal Prishtina u bën thirrje qytetarëve që të mos e keqpërdorin ujin pijshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat