Nuk ka asnjë pacientë me Covid-19 në QKUK

Kosova

Nuk ka asnjë pacientë me Covid-19 në QKUK

Më: 23 prill 2022 Në ora: 10:43
Foto ilustrim

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar i Kosovës ka njoftuar se në QKUYK nuk ka asnjë pacientë të shtrirë e që janë pozitiv me Covid-19.

Ndërkaq në Spitalin e Gjakovës janë duke u trajtuar 2 pacientë me Covid-19. 

Njoftimi i plotë: 

Në Spitalin e Gjakovës po trajtohen 2 pacientë me Covid-19

Në kuadër të Spitalit të Gjakovës po trajtohen 2 pacientë me Covid-19, njëri nga ta nga Shqipëria, ndërkaq në QKUK nuk ka pacient të konfirmuar me Covid-19. 

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 3 pacientë post-Covid-19

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat