Reshje të mëdha të shiut në Klinë, rrugët vërshohen nga uji

Kosova

Reshje të mëdha të shiut në Klinë, rrugët vërshohen nga uji

Më: 14 maj 2022 Në ora: 16:10
Foto nga vendi i ngjarjes

Edhe pse kjo javë u karakterizua me temperatura më të larta në Kosovë, si duket fundi i saj nuk do të jetë i njëjtë në disa qytete.

Kjo pasi në Klinë të shtunën ka rënë një shi i madh.

Në disa pamje të publikuara në rrjetet sociale nga banorët e këtij qyteti shihet se uji  ka mbuluar rrugët.

Por nuk raportohet për dëme materiale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat