​Ja sa raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë

Kosova

​Ja sa raste aktive me COVID-19 janë në Kosovë

Më: 16 maj 2022 Në ora: 07:17
Ilustrim

Aktualisht janë 328 raste aktive me COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 16 raste të reja me koronavirus, ndërsa nuk ka pasur asnjë të vdekur nga koronavirusi.

Ndërkohë janë shëruar 27 qytetarë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224 mijë e 767.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat