Vushtrriasit ia uzurpojnë 30 ari tokë

Kosova

Vushtrriasit ia uzurpojnë 30 ari tokë

Më: 18 maj 2022 Në ora: 09:56
Ilustrim

Një qytetar nga Vushtrria ka raportuar në polici se një person ia ka uzurpuar 30 ari tokë.

Sipas raportit të policisë thuhet se palët janë intervistuar dhe rasti ka shkuar në procedurë të rregullt.

“Ankuesi mashkull kosovar raporton se i janë uzurpuar 30 ari tokë nga i dyshuari mashkull kosovar, për të cilën prone posedon fletën poseduese.

Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti procedohet në procedure të rregullt”, njofton policia. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat