Bie interesimi, vaksinohen vetëm 113 qytetarë

Kosova

Bie interesimi, vaksinohen vetëm 113 qytetarë

Më: 21 maj 2022 Në ora: 15:10
Ilustrim

Ka kohë që në Kosovë interesimi i qytetarëve për t’u vaksinuar kundër Covid-19 ka rënë dukshëm.

Pothuajse në secilën ditë në raportin 24 orësh të Ministrisë së Shëndetësisë, shifra e të vaksinuarve nuk kalon 200.

E, njëjtë ka ndodhur edhe në raportin e fundit.

Aty bëhet e ditur se në 24 orët e fundit janë vaksinuar vetëm 113 qytetarë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat