Për tri ditë në Emergjencë u trajtuan 757 persona

Kosova

Për tri ditë në Emergjencë u trajtuan 757 persona

Më: 23 maj 2022 Në ora: 12:38
QKUK

Në Klinikën Emergjente në QKUK gjatë tri ditëve të fundit janë trajtuar 757  persona me probleme të ndryshme shëndetësore.

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, ka bërë të ditur se prej tyre 157 pacientë kanë marrë tretmanin e nevojshëm në Dhomën e Reanimimit (Dhomën e Kujdesit të Avancuar Emergjent).

Ndërsa janë regjistruar edhe 224 raste internistike dhe 128 raste kirurgjike.

Po ashtu si pasojë e lëndimeve të marra në aksidente trafiku, 52 persona kërkuan ndihmë mjekësore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat