Breshëri shkaktoi dëme edhe në fshatin Makovc

Kosova

Breshëri shkaktoi dëme edhe në fshatin Makovc

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 14:24
Foto ilustrim

Breshëri e erëra të fuqishme kanë goditur të martën rajone të ndryshme të Kosovës.

I prekur ishte edhe fshati Makovc i Komunës së Prishtinës.

Në videot e dërguara nga një banor i këtij fshati në Koha.net, shihet se breshëri ka shkaktuar edhe dëme materiale.

Dëme në kultura bujqësore janë shkaktuar gjithandej Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat