​Parashikimi i motit në Kosovë

Kosova

​Parashikimi i motit në Kosovë

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 20:17
Ilustrim

Gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm.

Të premten do të ketë mot më stabil derisa në vikend sërish mot jo stabil me shi, shkarkime rrufesh dhe stuhi lokale.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 26-30gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi perëndimit dhe veriperëndimit.

Sot në orët e pasdites, stuhia ka përfshirë Babushin e Lipjanit me ç’rast ka shkatërruar kulmin e shkollës së mesme të ulët “Ernest Koliqi”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat