Moti për ditën e sotme

Kosova

Moti për ditën e sotme

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 07:05
Foto ilustrim

Sot do të kemi mot të nxehtë. Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashihet të ketë shumë orë me diell.

Temperaturat maksimalet e ditës të lëvizin ndërmjet 28-35 gradë Celsius, derisa minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit.

Kushtet biometeorologjike nuk do të jenë të mira  dhe kjo situatë meteorologjike do të ndikoj  te një shtresë e popullatës, sidomos te personat në moshë dhe te ata me sëmundje kronike, për shkak të vlerave të larta termike dhe indeksit UV të lartë”, thuhet në njoftimin e IHMK.

Ndryshe gjatë kësaj jave, nuk përjashtohet mundësia që në viset malore të ketë reshje të izoluara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat