Parashikimi i motit, pasdite riga shiu dhe shkarkime rrufesh

Kosova

Parashikimi i motit, pasdite riga shiu dhe shkarkime rrufesh

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 07:18
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell, ndërsa pasdite pritet riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius.

Ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 29-34 gradë Celsius.

Situata biometeorologjike vazhdon të jetë jostabile për shkak të indeksit të lartë UV.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat