Mbi 1 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Kosova

Mbi 1 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 07:56
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në Kosovë janë 1 mijë e 12 raste aktive me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit bëhet e ditur se janë shënuar 164 raste pozitive, ndërsa janë shëruar 49 pacientë.

Deri më tani në vend janë administruar 1 milion e 830 mijë e 700 doza të vaksinës.

Me dozën e parë janë vaksinuar 903 mijë e 473 njerëz, me dozën e dytë janë vaksinuar 823 mijë e 767 ndërsa me dozën përforcuese 103 mijë e 270.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat