E humb “kontrollin” edhe çmimi i spinaqit, ja sa kushton kilogrami

Kosova

E humb “kontrollin” edhe çmimi i spinaqit, ja sa kushton kilogrami

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 09:48
3.99 është çmimi i kilogramit të spinaqit në vend

Qytetarët janë përballur me çmime ekstreme gjatë muajve të fundit.

Ngritje të çmime pati në produkte ushqimore, në produktet higjienike, në energji elektrike e në derivate.

Por një çmim tejet ekstrem së fundi iu vendos edhe spinaqit.

3.99 është çmimi i kilogramit të spinaqit në vend.

Nuk dihet se me çfarë llogaritje po bëhen këto rritej çmimesh, por padyshim se tashmë kanë ndikuar në jetesën e shumë qytetarëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat