Mesazhi i Bali Muharremajt para ndeshjes Ballkani-Zalgiris

Kosova

Mesazhi i Bali Muharremajt para ndeshjes Ballkani-Zalgiris

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 10:35
Bali Muharremaj

Rrugëtimi i Ballkanit në Ligën e Kampionëve nis sot me përballjen ndaj Zalgirisit që është kampion në Lituani.

Stadiumi “Fadil Vokrri” do të jetë arena e kësaj përballje ku pritet të jetë një numër i madh i tifozëve që do ta përkrahin skuadrën e Ilir Dajës.

E kur jemi te tifozët, padyshim se në rendin e parë është edhe vet kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj.

Ai ka dhënë një mesazh mbështetës për Ballkanin pak orë para zhvillimit të ndeshjes.

“Realizimi i ëndrrave për fitore tjera në UEFA Champions League vazhdon. Sonte rrahja e zemrës niset nga Suhareka dhe e emocion gjithë Kosovën”, ka shkruar Muharremaj në “Facebook”.

Ndeshja Ballkani-Zalgiris fillon nga ora 20:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat