​Kosova Thëngjilli të premten proteston para Qeverisë së Kosovës

Kosova

​Kosova Thëngjilli të premten proteston para Qeverisë së Kosovës

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 12:03
Foto ilustrim

Të premten Kosova Thëngjilli ka paralajmëruar protestestë para Qeverisë së Kosovës.

Këshilli inicues i protestës i përbërë nga Imri Restelica, Nuhi Neziri dhe Naim Miftari bën të ditur se të premten më 8 korrik nga ora 09 :00 deri në orën 11:00 do të protestojnë para objektit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, respektivisht Kryeministrisë dhe Ministrisë së Ekonomisë.

Ata protestojnë për shkak se, siç thuhet, padrejtësive që iu janë bërë nga KEK, Kosova Thëngjillit sh.a.

Ata thonë se KEK ua ka ndalur punën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat