Parashikimi i motit. temperaturat deri 29 gradë

Kosova

Parashikimi i motit. temperaturat deri 29 gradë

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 07:16
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht me diell por vranësirat mund të jenë prezent për gjatë relievit malor.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6m/s.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat