Parashikimi i motit për dy ditë, temperaturat deri në 35 gradë Celsius

Kosova

Parashikimi i motit për dy ditë, temperaturat deri në 35 gradë Celsius

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 00:38
Foto ilustrim

Mbi Kosovë do të mbajë mot i nxehtë, me diell dhe vranësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 15 deri në 18 gradë Celsius.

Ndërkaq ato maksimalet do të lëvizin nga 27 e deri në 35 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Do të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat