9,592 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Kosova

9,592 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Më: 5 gusht 2022 Në ora: 07:06
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në total numri i rasteve aktive me coronavirus në Kosovë është 9,592.

MSH njofton se nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,174 persona.

Të vaksinuar në 24 orët e fundit janë 63.

Kurse në total numri i dozave të administruara është 1,834, 528.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat