93-vjeçari në Klinë kërcënon me armë të birin e nipin, dalin detajet

Kosova

93-vjeçari në Klinë kërcënon me armë të birin e nipin, dalin detajet

Më: 7 gusht 2022 Në ora: 21:05
Foto ilustrim

Hidhërimin për një tokë me familjarët nuk e përballoi lehtë.

Për pasojë 93 vjeçari I.H, banor i lagjës Bajram Curri në Klinë, kanosi me pistoletë të birin bashkë me nipin.

Mosha jo e përshtatshme e gjyshit për të manovruar me armë alarmoi të afërmit që edhe lajmëruan policinë.

Ngjarja ndodhi të premtën mbrëma kur edhe i zoti i shtëpisë që u shfaq i acaruar u vu nën kontroll.

Me urdhër të pokurorit atij iu caktua masa e ndalimit për 48 orë. U bastis edhe shtëpia ku u konfiskuan edhe një sasi armatimi.

Për të moshuarin që dyshohet se ka edhe probleme mendore ngarkohet edhe për veprën ‘Armëmbajtje pa leje”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat