Numri i pacientëve me Covid-19 të shtrirë në spitalet e Kosovës

Kosova

Numri i pacientëve me Covid-19 të shtrirë në spitalet e Kosovës

Më: 8 gusht 2022 Në ora: 09:51
Foto ilustrim

88 pacientë janë të spitalizuar nga Covid-19, sipas raportimeve e datës 8 gusht 2022 nga klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme.

Raporti i datës 8 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 22 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi

Klinika e Pediatrisë, 9 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 4 pacientë

Mjekimi Intensiv Qendror, 1 pacient

Spitali i Gjakovës, 19 pacientë

Spitali i Prizrenit, 8 pacientë

Spitali i Pejës, 13 pacientë

Spitali i Gjilanit, 5 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 1 pacient.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat