Sofra e Drenicës me bashkatdhetarë, Nura: Të bashkuar si në kohërat e vështira

Kosova

Sofra e Drenicës me bashkatdhetarë, Nura: Të bashkuar si në kohërat e vështira

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 22:56
Sofra e Drenicës me bashkatdhetarë

Këtë të enjte në Skenderaj është mbajtur organizimi “Sofra e Drenicës”, ku mijëra bashkatdhetarë janë grumbulluar në një vend.

Kryetari i Skenderajt, Fadil Nura, ka publikuar pamje nga ky organizim, duke thënë se janë bashkuar si në kohërat e vështira, sot dhe gjithmonë bashkë me vëllezërit dhe motrat nga mërgata.

“Të bashkuar kështu si në kohërat e vështira, edhe sot dhe gjithmonë, me vëllezërit dhe motrat bashkatdhetarë, në Sofrën e Drenicës, aktivitet që i kushtohet mërgatës, duke e ruajtur dhe pasuar këtë trashëgimi dhe kulturë, me anë të se cilës identifikohemi si shqiptarë që jemi”, ka shkruar Nura në Facebook.

Në këtë organizim nuk munguan fotografitë e komandantit legjendar, Adem Jashari, ushqimet tradicionale dhe muzika folklorike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat