Policia kërkon ndihmë për kapjen e 23-vjeçarit nga Deçani

Kosova

Policia kërkon ndihmë për kapjen e 23-vjeçarit nga Deçani

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 16:00
Blend (Asllan) Zekaj

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, ka lëshuar kërkesë për bashkëpunim me qytetarët për arrestimin e një personi që është i dënuar për veprën penale “Dhunim në tentativë”.

Policia gjithashtu ka publikuar edhe fotografinë me shënime tjera të personit të kërkuar me urdhëresë të Gjykatës Themelore Pejë.

Personi i kërkuar është Blend (Asllan) Zekaj, i lindur me 07.01.1998  në Carrabreg të Deçanit.

“Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor”, thuhet në njoftimin për media.

Numrat e telefonit dhe adresat elektronike kontaktuese për të kontaktuar Policinë e Kosovës:

– 192 dhe 080019999 (pa pagesë)

– 039 432 327-Drejtoria Rajonale Pejë

– E-mail adresa: [email protected]

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat