6,925 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Kosova

6,925 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 07:55
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 6,925.

MSH njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 1,155 persona, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur  3,182 persona.

Po ashtu bëhet e ditur se nga fillimi i pandemisë janë administruar 1,834,907 doza të vaksinës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat