Parashikimi i motit për sot, vranësia dhe reshje shiu

Kosova

Parashikimi i motit për sot, vranësia dhe reshje shiu

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 07:19
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vend do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celcius, ndërsa maksimalet ndërmjet 16-22 gradë Celcius.

Njoftimi i plotë:

Parashikimi i Motit për nesër 14 gusht 2022!

Do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi 1-4 m/s

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat