Ministri Krasniqi pritet në takim nga Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti

Kosova

Ministri Krasniqi pritet në takim nga Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 17:17
Pamje nga takimi

Ministri Krasniqi pritet në takim nga Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti.

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi është pritur në takim nga Imri Ahmeti, Kryetar i Komunën e Lipjanit, me të cilin kanë diskutuar për projektet komunale, bashkëpunimin në mes të Komunës dhe Qeverisë si dhe për përmirësimin e ofrimit të shërbimeve komunale për qytetarët.

 Ministri Krasniqi dhe Kryetari Ahmeti, kanë vizituar zyrat e administratës komunale, e cila po vazhdon me ofrimin e shërbimeve pa ndalesë dhe në mënyrë të rregullt për qytetarët.

 Gjithashtu, kanë vizituar disa nga projektet e financuara nga MAPL, siç janë: asfaltimi i rrugëve në Lipjan dhe Hallaq i Vogël, projekti për rregullimin e hapësirave publike dhe rregullimi i shtratit të Lumit Janjevka në lagjen e Konjuhit në Lipjan.

Image
Pamje nga takimi
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat