Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në Deçan e ndërpret grevën, nesër fillon mësimi

Kosova

Shkolla “Lidhja e Prizrenit” në Deçan e ndërpret grevën, nesër fillon mësimi

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 21:12
Ilustrim

Shkolla Fillore e Mesme e Ulët “Lidhja e Prizrenit” nga e hëna do ta nis mësimin përkundër grevës së shpallur nga SBASHK-u.

Kjo u bë e ditur nga drejtori i kësaj shkolle, Qazim Maloku.

Ai njoftoi se pas mbledhjes së mbajtur të premten e kaluar e kanë ndërmarrë këtë vendim.

Mësimdhënësit e kësaj shkolle kanë vendosur që ta ndryshojnë formën e presionit ndaj qeverisë, ata do të protestojnë çdo ditë për gjysmë ore deri në realizim të kërkesave, por që grevën do ta ndërpresin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat