​Nesër Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” proteston ndaj grevës në arsim

Kosova

​Nesër Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” proteston ndaj grevës në arsim

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 22:33
Foto ilustrim

Të hënën më 26 shtator, nga ora 12:00, Këshilli i Prindërve i shkollës “Faik Konica” në Prishtinë do të protestojë në shenjë pakënaqësie ndaj mos fillimit të procesit mësimor.

Protesta do të jetë një orëshe dhe do të mbahet në oborrin e shkollës, thuhet në njoftim.

SBASHK-u sot ka bërë të ditur se greva e nisur më 25 gusht, do të vazhdojë edhe në ditët e ardhshme, për shkak të mos realizimit të kërkesave për 100 euro shtesë deri në hyrjen në fuqi të Ligjit për Pagat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat