41 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Kosova

41 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 07:21
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 41.

MSH njofton se në 24 orët e kaluara janë shëruar 4 persona, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,199 qytetarë.

Ministria njofton se në këtë periudhë raportuese janë vaksinuar 29 persona.

Ndërkaq nga fillimi i procesit të vaksinimit janë administruar 1,836,132 doza të vaksinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat