Komuna e Vushtrrisë rinovon shkollën në fshatin Sumë

Kosova

Komuna e Vushtrrisë rinovon shkollën në fshatin Sumë

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 11:22
Foto nga vendi i ngjarjes

Komuna e Vushtrrisë ka rinovuar shkollën “Adem Voca” në fshatin Sumë. Me këtë rast, kreu i kësaj komune, Ferit Idrizi, të hënën ka vizituar këtë shkollë.

Në një postim në facebook, Idrizi ka thënë se ka parë fytyrat e gëzuara të nxënësve që po e fillojnë procesin mësimor me kushte dhe ambient më të mirë që e ka krijuar pushteti lokal

MIRËMËNGJESI Me pamjet e mrekullueshme nga renovimi i shkollës “Adem Voca” në fshatin Sumë  dhe fytyrat e gëzuara të nxënësve, për kushtet dhe ambientin e mirë që kemi krijuar, ju uroj të gjithë nxënësve, mësimdhënësve dhe prindërve vitin e ri shkollor”, ka shkruar Idrizi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat