Bie në 25 numri i rasteve aktive me Covid

Kosova

Bie në 25 numri i rasteve aktive me Covid

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 07:30
Foto ilustrim

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se janë 25 raste aktive me aktive me coronavirus.

MSH njofton se në 24 orët e kaluara janë shëruar 6 persona, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,200.

Ministria njofton se në këtë periudhë raportuese janë vaksinuar 7 persona.

Ndërkaq nga fillimi i pandemisë janë dhënë 1,836,247 doza të vaksinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat