Sot mund të bie borë, temperaturat deri në minus 1 gradë

Kosova

Sot mund të bie borë, temperaturat deri në minus 1 gradë

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 07:06
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se edhe sot do të mbajë mot kryesisht i vranët, por parashihet të bie borë në viset e larta malore.

Ndërsa në viset e ulëta reshje shiu të shoqëruara me fjolla bore, teksa shtresa të borës parashihen vetëm në viset e larta. 

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-6 m/s.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat