Matoshi: Qeveria mbylli rastin Dehari, e vërteta nuk do të kuptohet kurrë

Kosova

Matoshi: Qeveria mbylli rastin Dehari, e vërteta nuk do të kuptohet kurrë

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 20:55
Halil Matoshi

Analisti Halil Matoshi, ka reaguar pas zhdukjes së mostrave të Astrit Deharit.

Matoshi përmes një shkrimi në Facebook, ka akuzuar Qeverinë se e ka bërë këtë skenar për ta mbyllur rastin e Deharit.

Madje, ai thotë se qytetarët kurrë nuk do të marrin vesh të vërtetën për Astritin.

“Përdorim i frikshëm i shtetit për me justifiku një ideologji pa moral politik.

Qeveria mbylli rastin Dehari. Kosovarët kurrë nuk do të marrin vesh të vërtetën për Astritin”, ka shkruar Matoshi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat