Bllokohet e më pas lirohet, rruga Keqekollë – Ballaban, si pasojë e rrëshqitjes së dheut

Kosova

Bllokohet e më pas lirohet, rruga Keqekollë – Ballaban, si pasojë e rrëshqitjes së dheut

Më: 25 janar 2023 Në ora: 16:53
Foto ilustrim

Rruga Keqekollë – Ballaban është liruar për qarkullim, pasi rrëshqitjet e dheut e bën të pamundur kalimin në këtë pjesë.

Rrëshqitja u shkaktua nga reshjet që kanë kapluar vendin tash e disa ditë.

Drejtori i Investimeve Kapitale në Komunën e Prishtinës, Krenar Xhaferi, tha se lirimi i rrugës u bë pas intervenimit të menjëhershëm të ekipeve, për t’i mundësuar banorëve lëvizje të lirë.

“Në orët e hershme të mëngjesit u njoftuam se, shkaku i shembjes së dheut, është bllokuar rruga Keqekollë-Ballaban. Menjëherë ekipet tona kanë dalur në terren për të intervenuar dhe për të debllokuar rrugën në fjalë, për t’i mundësuar banorëve lëvizje të lirë”, ka shkruar Xhaferi në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat