72 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Kosova

72 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Më: 4 shkurt 2023 Në ora: 07:57
Foto ilustrim

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 120 testime gat ë cilat 16 raste janë konfirmuar me COVID-1.

Sipas institutit, 11 persona janë shëruar dhe tre të tjerë janë të hospitalizuar.

Përndryshe, që nga paraqitja e rasteve të para me COVID-19, më 13 mars 2020 në Kosovë, numri i të vdekurve është 3204 persona.

Shumë vende në botë kanë larguar karantinimin, përfshirë këtu edhe Kinën, vendi nga ka origjinë koronavirusi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat