Asociacioni si gozhda e Nastradin hoxhës

Kosova

Asociacioni si gozhda e Nastradin hoxhës

Nga: Kalosh Çeliku Më: 21 mars 2023 Në ora: 09:58
Kalosh Çeliku

Themelimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe, në Republikën e Kosovës, është mu si Gozhda e Nastradin Hoxhës. Pa marrë parasysh, që atë e shtynë komuniteti ndërkombëtar.

Dhe, kryeministri i Kosovës Albin Kurti, është pajtuar që ta nënshkruajë në Bruksel dhe Ohër, por nuk e nënshkruan presidenti i Serbisë Vuçiqi.

Nastradin Hoxha, kur e ka shitur shtëpinë, pronarit të shtëpisë i kërkon që t’i lejojë një gozhdë ta lë pas dere. Pronari i shtëpisë, e ka pyetur: -Pse kërkon ta lësh një gozhdë pas dere, kur e ke shitur shtëpinë?! Nastradin Hoxha i është përgjigjur: -Që, kur të vij te ti mik ta varë setren pas dere.

Kërkesë e njëjtë si e Serbisë në Republikën e Kosovës me themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe: Setren ta varë pas dere...

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat