Intervale më të gjata me diell, në disa zona riga shiu

Kosova

Intervale më të gjata me diell, në disa zona riga shiu

Më: 22 mars 2023 Në ora: 07:18
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të gjata me diell.

IHK njofton se nëpër zona të kufizuara ka mundësi për riga shiu të intensitetit të dobët.

Sipas Institutit, gjatë këtyre pesë ditëve do të ketë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit.

Shpejtësia e së cilës do të jetë nga 1-7m/s.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat