Parashikimi i motit për sot, pritet të bien temperaturat

Kosova

Parashikimi i motit për sot, pritet të bien temperaturat

Më: 28 mars 2023 Në ora: 06:41
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Në njoftim bëhet e ditur se vranësirat mund të sjellin edhe riga të dobëta shiu dhe se temperaturat do të pësojnë rënie.

“Mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta dhe të izoluara shiu.

Temperaturat do të biejnë në vlera njëshifror
e”, thuhet tutje në njoftimin e IHKM-së.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat