Arrestohet për krime lufte një person nga Kamenica

Kosova

Arrestohet për krime lufte një person nga Kamenica

Më: 9 qershor 2023 Në ora: 09:21
Foto ilustrim

Një person nga Kamenica është arrestuar për veprën penale “krime lufte kundër popullsisë civile”.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur më datë 19.06.1999.

Tutje siç thuhet në raport, i njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Krime lufte kundër popullsisë civile. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit, me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat