Mot me diell dhe vranët

Kosova

Mot me diell dhe vranët

Më: 22 shtator 2023 Në ora: 07:08
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të fokusuara kryesisht në relievin malor.

IHK njofton se në viset e ulëta dhe mesatare parashihen intervale të gjata me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-5m/s.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat