Kryesindikalisti i SBASHK-ut: Ironike rritja e pagave për 28 euro për mësimdhënësit

Kosova

Kryesindikalisti i SBASHK-ut: Ironike rritja e pagave për 28 euro për mësimdhënësit

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 08:18
Foto ilustrim

Kryesindikalisti i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj tha se greva e heshtur nuk shpallet, por mund të jetë aktualisht e pranishme nën heshtje.

Ironike e ka vlerësuar Jasharaj, rritjen e pagës prej 28 eurove për mësimdhënësit.

“Greva e heshtur nuk shpallet, por mund të jetë nga pakënaqësitë që janë tani e greva mund të jetë aktuale dhe e pranishme diku më shumë e diku më pak.

Ndryshimi i koeficientit ka qenë ngritje e pagës prej 28 euro, ironike”, u shpreh ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat