Pagat e ulëta, 250 punëtorë të UP-së dhe Qendrës Studentore në grevë

Kosova

Pagat e ulëta, 250 punëtorë të UP-së dhe Qendrës Studentore në grevë

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 08:31
Foto ilustrim

Sot prej orës 07:00 të mëngjesit të gjithë punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik të Universitetit te Prishtinës dhe Qendrës Studentore do të hynë në grevë për shkak të pagave të ulëta.

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi ka njoftuar se numri i atyre që do të futen nesër në grevë është rreth 250 për shkak të pagave të ulëta.

“Nesër me 21.02.2024 që nga ora shtatë e mëngjesit të gjithë punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik të Universitetit te Prishtinës dhe Qendrës Studentore do të hynë në grevë për shkak të pagave te ulta.

Numri i grevistëve është rreth 250”, njofton Azemi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat