Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Kosova

Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Më: 13 prill 2024 Në ora: 07:06
Foto ilustrim

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira.

Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut me shpejtësi prej 15-37 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri në 11 gradë Celsius.

Ndërsa ato maksimale nga 23 deri në 26 gardë Celsius.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat