Parashikimi i motit për sot, temperaturat maksimale deri në 34 gradë

Kosova

Parashikimi i motit për sot, temperaturat maksimale deri në 34 gradë

Më: 9 qershor 2024 Në ora: 07:13
Foto ilustrim

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë veror.

Pasdite parashihen zhvillime të rrebesheve lokale të shiut vetëm në disa zona të izoluara.

Temperatura maksimale parashihet të arrijë deri në 34 gradë Celsius, me freskim të motit në zonat me rrebeshe dhe vranësira.

Në Shqipëri, Maqedoninë Veriore, Luginë të Preshevës dhe Mal të Zi nesër pritet të mbajë mot shumë i nxehtë veror dhe kryesisht me diell. Nuk do të mungojnë zhvillimet konvektive të izoluara.

Temperaturat deri në 35 gradë Celsius.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat