Moti i nxehtë edhe sot, njihuni me temperaturat

Kosova

Moti i nxehtë edhe sot, njihuni me temperaturat

Më: 21 qershor 2024 Në ora: 06:26
Foto ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranët, kryesisht rreth relievit malor.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15gradë Celsius,.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-35gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit e lehtë deri mesatare.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat