62 shkelje trafiku në Komunën e Ilindenit, 10 vozitës në gjendje të dehur

Maqedonia

62 shkelje trafiku në Komunën e Ilindenit, 10 vozitës në gjendje të dehur

Më: 18 shkurt 2021 Në ora: 10:06
Foto Ilustrim

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme (17.02.2021) ka vazhduar aktivitetet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin e Komunës së Ilindenit ka shqiptuar 62 gjoba, prej të cilave:

5 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 10 për ngasje të makinës në gjendje të dehur, 5 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara.

Të gjithë shkelësve të rregullave të trafikut u janë shqiptuar gjoba adekuate.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim , andaj apelojnë ëpr kujdes më të madh në trafik, gjë që do të ndikonte në rritjen e sigurinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat