Arrestohet një person në Tetovë, kërkohej nga Interpoli i Gjermanisë

Maqedonia

Arrestohet një person në Tetovë, kërkohej nga Interpoli i Gjermanisë

Më: 6 mars 2021 Në ora: 12:59
Foto ilustruese

Arrestohet një person në Tetovë.

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se policia e rajonit të Tetovës në bashkëpunim me Interpolin e Gjermanisë kanë arrestuar 30-vjeçarin K.I., i cili kërkohej me fletarrestim ndërkombëtarë për trafikim të sasisë së madhe të kokainës dhe marijuhanës në territorin e Gjermanisë, transmeton.

MPB njofton se për veprën një fjalë, Kodi Penal i Gjermanisë parasheh dënim maksimal prej 15 viteve burg.

Ndërsa personi sipas procedurës ligjore, do të ekstradohet në Gjermani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat