OBRM-PDUKM: Mickoski në takim me kryeministrin bullgar mbajti qëndrimet që tashmë janë të njohura

Maqedonia

OBRM-PDUKM: Mickoski në takim me kryeministrin bullgar mbajti qëndrimet që tashmë janë të njohura

Më: 18 janar 2022 Në ora: 20:41
Foto ilustrim

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski kishte takim me kryeministrin bullgar, ndërsa nga partia e tij thonë se Mickoski ka mbajtur të njëtat qëndrime që tashmë publikisht janë të njohura.

Në takim, sipas partisë së Mickoskit u bisedua për gjendjen aktuale lidhur me marrëdhëniet e dy vendeve.

“Ajo që u theksua ishte nevoja për ndërtimin e besimit, marrëdhënie të hapura dhe ndërlidhje me tema dhe fusha ku është i mundshëm bashkëpunimi dhe përfitimi i përbashkët për qytetarëve e dy vendeve”, thuhet në njofti.

Ata theksojnë se është folur për nevojën e bashkëpunimit që sigurojnë të ardhme, investime në arsim, shkencë, korridorin 8 dhe projekte të tjera të rëndësishme.

Mickoski në takim ka theksuar se në vend të bllokimeve nevojiten ura dhe marrëdhënie të hapura.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat