Arrestohet një kontrabandist i migrantëve në Maqedoni

Maqedonia

Arrestohet një kontrabandist i migrantëve në Maqedoni

Më: 21 maj 2022 Në ora: 12:22
Foto ilustrim

Në autostradën A1, tek tuneli Demir Kapi, mbrëmë në ora 19:50 minuta nëpunësit policorë nga Stacioni policor për në vendkalimin kufitar “Bogorodicë” e arrestuan N.C. (54) nga Kosova.

Siç informuan sot nga MPB-ja, gjatë kontrollit të automjetit ““Volkswagen Touran”” me targa të Kosovës, janë gjetur shtatë persona – emigrantë nga Pakistani.

N.C. është arrestuar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të parashtrohet kallëzim përkatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat