Kryesimi francez me BE-në përfundon, akoma nuk ka propozim të ri për heqjen e vetos bullgare

Maqedonia

Kryesimi francez me BE-në përfundon, akoma nuk ka propozim të ri për heqjen e vetos bullgare

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 08:58
Foto ilustrim

Presidenca franceze e BE-së, e cila përfundon sot, nuk ka asnjë iniciativë të re për heqjen e vetos bullgare për integrimin evropian të Maqedonisë së Veriut.

Qeveria në Shkup pretendon se nuk ka marrë ende një propozim zyrtar për zgjidhjen e mosmarrëveshjes me Bullgarinë dhe fillimin e bisedimeve të anëtarësimit.

Edhe në Sofje ka pasur heshtje që kur parlamenti javën e kaluar miratoi “propozimin francez” dhe votoi mosbesimin ndaj qeverisë së Kirill Petkovit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat